Založit novou webovou stránku nebo e-shopChci nový web

Tlapky - ostatní

Bílé koťátko bylo opravdu zajímavé. Nebylo čistě bílé, spíše krémové a mělo světle hnědé proužky na hlavě a na packách, do hněda ouška a ocásek. Chtěli jsme si ho nejdřív nechat, jenže syn si už hned od začátku oblíbil klasicky mourovatou kočičku. Takže bílá kočička a dva černobílí kocourci šli do nové rodiny a nám zůstala mourinka Smajlinka. Smajlinka proto, že kresba na její hlavě tvořila vzor v podobě smajlíka. Jak ale rostla proužky se oddálily a smajlík už není znatelný. Jménu však dělá čest, protože je to moc milá kočička, kkterá vyhledává lidskou společnost, ráda se hladí a již od malička vrní. Je tak vytrvalá v tom lísání a vrnění, že nám s tím někdy jde i na nervy. Bílá kočička nebyla tak kontaktní, byla taková spíš sama pro sebe.

29.4.2018 narozena 4 koťata: mourovaté, bílé a2 černobílá.

duben 2018 koťata - naše malá mourovato-bílá kočička Princezna čeká každým dnem rodinu (konec dubna), koťata samozřejmě nabízíme zdarma, možno zamluvit. Princezna je narozená loni v květnu, takže je to mladá menší kočička. Vychovaná je doma, ale má přístup i ven na zahrádku. Toto bude první Princeznin vrh a doufám, že i poslední, máme v plánu ji nechat kastrovat. Jen nás na začátku roku předběhla a tedy i doběhla.

červen 2017 - nástupkyně Micky je malé mourovatobílé koťátko Princezna, narozené zde v Pohoří

+ zač. roku 2017 ​začala mít problémy naše starší kočička Micka. Nezpozorovali jsme včas příznaky a tak došlo k selhání ledvin. Kočičku jsme museli dát uspat. Jakoby se roztrhl pytel s neštěstími, co postihla naše zvířata. Snad to tímhle končí.

Micka zřejmě vyčerpala svých 9 kočičích životů. Vzpomínám, jak se nám před lety ztratila. Nikdy nechodila příliš daleko od domu, tak to bylo divné. Už jsme se tenkrát začali smiřovat s tím, že jsme o ni přišli, když se po týdnu na svátek sv. Františka z Assisi dobelhala domů. Hned nám bylo jasné, že nám ji sv. František vrátil. Měla ale ochrnutou zadní nohu. Nevím, kde a co se jí stalo. Ihned jsem ji odvezla k veterináři.  Bylo to podruhé v jejím životě, co jela autem, ale vůbec se nebránila, naopak vypadala šťastně, že je s námi a že se o ni postaráme. V ordinaci dostala nějakou injekci na podporu nervů, s tím, že to může pomoci a nebo taky ne. Kupodivu se postupně vše zlepšovalo. O nožku se začala po několika dnech opírat a nakonec se opět rozchodila a nikdo by naní nepoznal, že měla nějaký problém. Jen se z ní stala pozemní kočka. Ignorovala výšky, nešplhala po stromech, nelezla přes plot jako dřív. Držela se v blízkosti domu. Dřív s námi chodila na procházky, když jsme venčili psy, teď se hned od konce zahrady vracela domů nebo čekala, až se vrátíme. Ale po několika měsících jí otrnulo a opět zvládala lezení a šplh a zase si užívala všech kočičích radostí.

Černohnědou kočičku si osvojila rodina z Českého Meziříčí.

30.9.2014 Kočička se nechá hladit.

29.9.2014 Po příchodu z práce nebylo po kotěti ani vidu ani slechu. Nakonec jsem ho našla v komoře pod schody. Zabezpečila jsem lépe chodbu, aby nám už neuteklo. Snaží se zmizet, ale už se tak nebrání lidskému dotyku. Chytala jsem ho ještě v rukavicích, ale potom už se nechalo vzít i holou rukou. Pohrdlo připraveným pelíškem a zalezlo do botníku. Tam se cítí bezpečně. Zajímavé je, že neznečistí okolí. Chodí samo do kočičí toalety.

28.9.2014 Tříbarevné kotě jsem ráno nalezla mrtvé. Černé se k němu tulilo. Tříbarevné bylo v tak zuboženém stavu, že ani pravidelná strava ho již nezachránila. Černé jsme vzali domů a ubytovali ho na chodbě. Je to kočička a vlastně není černá ale černohnědá. Prská na nás, syčí a brání se sekáním tlapkou.

25.09.2014 Cizí polodlouhosrstá kočka na našem dvorku před časem přivedla na svět koťata. Dvě jsou tříbarevné kočičky krátkosrsté, jedno kotě je dlouhosrsté černé (asi kočička) a polodlouhosrstý rezavý kocourek. Nejsou zatím ochočená.

Odpoledne se dceři povedlo odchytit tříbarevné kotě. Je vyhládlé, vychrtlé, nechá se hladit. Navečer manžel chytil černé kotě, za což se mu pomstilo prokousnutím prstu. Je pěkně vzteklé.

18.10.2010 Pimpě se narodila další mláďátka. Jsou mnohem menší než ta první, protože byla

celkem 4. Jedno uhynulo, ještě než jsem zjistila, že jsou na světě. Zbývající 3 jsou velikosti křečka, každé jiné barvy.

3 holčičky 7 dní staré

11.11.2010 Dvě morčecí holčičky (obě na krajích) jsou již v novém domově, jmenují se Lucinka a Pavlínka. Prostřední, Kitynka, zůstane u nás.

Tohle je náš první odchov morčátek. Sameček je tmavý žíhaný po otci a samička bílá se skvrnami je víc podobná matce.

párek prvních mláďat

6.7.2010 se naší tříbarevné Micince narodila koťátka. Jeden rezavý kocourek je zamluvený, zbývá druhý rezavý kocourek a mourovatá kočička s rezavou lysinkou v obličeji. Jedno kotě si chceme nechat. Jedno je k zamluvení a odběr bude možný koncem srpna.

k     koťata

Kocourka s bílým límcem a tlapkami si vzali sousedé a jmenuje se Mikeš. 

Tento kocourek byl v nabídce. 17.9.2010 si ho vzali noví majitelé. Jmenuje se Koky a zůstal v naší vesnici.        

     

TOPlist